Díjak

Csatlakozz ♥

Utolsó kommentek

  • magyar bucó: "gluténmentes kukoricaszesz" És még laktózmentes is. Meg nyomokban sem tartalmaz mustárt, zellert,... (2020.12.10. 10:53) Opera est
  • Étteremkritikus: Én azt hittem, hogy vidéken is csak júniustól engedélyezett a lagzi. Mondjuk azt megnézném, amikor... (2020.05.18. 18:53) Induljon a lagzi szezon!
  • bati67: Volt régebben Szegeden egy vegetáriánus étterem... még mindig emlékszem a "Ganapati Kedvencé"-re (... (2019.12.09. 15:33) A Buddha-tálak meséje
  • Attilajukkaja: @gbsz: A lényeg, hogy minden infót megtaláltál! :o) (2019.06.24. 20:03) Új rántottcsirkés a komfortzónában
  • gbsz: az elkerülte a figyelmem :-( Köszönöm! (2019.06.24. 19:48) Új rántottcsirkés a komfortzónában
  • Utolsó 20

példakép

"Funniest question I've gotten in a long time: "How much money do you make from your blog?" Um, none. In fact, I lose money on this blog." Ulterior Epicure

Könyvajánló: A gasztronauta

2010.09.25. 15:44 stillman

Igazi, ínyenc gasztrobizarr téma Stefan Gates könyve, A gasztronauta. Szokatlan, extravagáns és bizarr kulináris élményekkel, meghökkentő tényekkel és látványos étkek receptjeivel van tele. "Tudom, hogy a hőn szeretett házikedvencek legyilkolása kényes kérdés, de egy dolgot rögtön az elején tegyünk tisztába: mindannyian hozunk áldozatokat". Szerencsére "csak" egy tengerimalac recept taglalásáig jutunk el, de például macskákra vonatkozóan hála az égnek nem kapunk ötleteket, inkább főként kantoni nyelvjárásban íródott receptekhez irányítanak.

A disznósajt elkészítése nekünk magyaroknak talán nem is annyira bizarr, a kaland leírásának kezdőmondata azonban leküzdhetetlenül húz abba az őrületspirálba, amelyet ez a könyv tartogat számunkra. "Nem kenyerem az egzisztencialista félelem, de boldogan ismerem be: a disznósajt készítéséhez vezető út bűntudattal és megváltással van kikövezve, a kaland során felfedezhetjük és leküzdhetjük legbelsőbb félelmeinket."

Itt is, mint oly sok receptjénél pl. a korábban előforduló nyuszirecepteknél - javasolja, hogy adjunk nevet elkészítés előtt az állatnak. Ezt a disznót mondjuk nevezzük el Mártának, annak érdekében, hogy letisztázott kapcsolatba kerüljünk vele, mielőtt páclébe téve 2 napig pihentetjük egy vödörben: "kicsit gonosznak tűnik, ahogy ott gubbaszt, különösöen, ha olyan átlátszó vödörbe tesszük, mint amilyen az enyém és pont ki lehet venni az arcát".

Tulajdonképpen a "Kő-, létra- és vödörkrém" vagy a "Töltött halfejek" még nem is viseli meg annyira az embert, de engem a sült fatetű részletes, szeretetteljes leírása már próbára tett, a "szottyadt pempő" és a "moszatleves" esetében inkább csak a cím miatt jöttem zavarba. 

A "popó szendvics" csak szimplán nem hozta meg az étvágyamat, maga a recept kitűnő, különlegessége, hogy miután celofánba csomagoltuk a leírt módon elkészített szendvicset, rá kell ülnünk 1 órára, közben pedig mondjuk képzelődjünk.

A puffadás élettani hatásainak részletes, naplószerű kifejtése önfeledt perceket okoz, de a kannibálreceptek epizódot nekem őszintén szólva nem sikerült teljes egészében végigolvasni.

Persze a könyv ártatlan, könnyed, érdekes receptekkel indul, hogyan készítsünk margarint, meg a tojásfújás, hogy aztán hirtelen és észrevétlenül az "Emberszósz" talányos leírásánál találjuk magunkat úgy a hetvenötödik oldal tájékékán, ahol már úriember (úrihölgy) nem tesz le könyvet.

Jó szórakozást kívánok, nagyon ajánlom:

Stefan Gates: A gasztronauta

 

 

Szólj hozzá!

Címkék: könyv

A bejegyzés trackback címe:

https://gasztrobizarr.blog.hu/api/trackback/id/tr312322511

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

süti beállítások módosítása